Peelingi

Peeling to zabieg, którego zadaniem jest usuniecie zmian chorobowych lub defektów kosmetycznych. W zależności od głębokości peelingu można usunąć lub zredukować zmiany występujące w warstwie rogowej lub głębszych warstwach naskórka, a także zmiany dotyczące skóry właściwej.
Zastanawisz się czasami czy wybrać peeling enzymatyczny, ziarnisty a może ten z kwasami owocowymi? Nie warto eksperymentować na własnej skórze, kosmetyczka po dokładnej analizie dobierze sposób oczyszczania najodpowiedniejszy właśnie dla Ciebie.

Peeling kawitacyjny


Peeling kawitacyjny z roku na rok staje się coraz bardziej popularny w kosmetologii. Coraz więcej na rynku jest profesjonalnych i luksusowych zabiegów oczyszczających skórę twarzy oraz inne części ciała. Jednym z obecnie bardzo popularnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest własnie peeling kawitacyjny , który pomaga zupełnie bezboleśnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia skóry i nadać jej promienny wygląd.
Peeling kawitacyjny pozwala na głębokie oczyszczenie skóry z porów, dzięki czemu skóra lepiej oddycha, jest dotleniona, a dodatkowo jest lepiej przygotowana na wszelkie zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Zabieg kawitacyjny doskonale wpływa na cerę pozostawiając ją wygładzoną z naturalnie zarumienionym kolorytem. Naskórek staje się bardziej wygładzony, a bezinwazyjne oczyszczanie skóry można stosować nawet na bardzo wrażliwą skórę, a nawet ze skłonnością do trądziku.

d2

Peeling kawitacyjny kończy się zaaplikowaniem ampułki nawilżającej. Można na tym poprzestać, bądź skorzystać jeszcze z dodatkowych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, np. ultradźwięki, maska algowa. Efekty peelingu kawitacyjnego są natychmiastowe, skóra jest gładka i rozjaśniona bez żadnych podrażnień. A więc przyjrzyjmy się dokładniej jakie działanie ma zabieg peelingu kawitacyjnego:
- usuwa wszelkie toksyny
- usuwa zanieczyszczenia skóry i naskórka
- przyspiesza regeneracji skóry
- usuwa zrogowaciały i martwy naskórek
- bezbolesne oczyszczanie skóry
- pomaga w leczeniu trądziku
- pomaga w leczeniu dolegliwości skóry tłustej
- wyrównuje drobne blizny
- poprzez masaż poprawia krążenie i odpręża
- głęboko nawilża skórę
- rozjaśnia skórę
- stymuluje metabolizm komórek.

Peeling migdałowy


Peeling Migdałowy to specyficzny zabieg, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry twarzy i ciała, również bardzo delikatnej. Z powodzeniem mogą korzystać z zabiegu osoby opalające się na słońcu i w solarium, z problemem słabego i umiarkowanego trądziku pospolitego, z tendencją do przebarwień jak również nietolerujące innych zabiegów z użyciem kwasów.
Zabieg z Peelingiem Migdałowym może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z fototypem wysokiego stopnia. Zapobiega fotostarzeniu i sprawia, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promieniowanie UV. Dzięki wysokiej aktywności preparatów wystarczy wykonanie kilku zabiegów, aby zauważyć zdrowy, nieskazitelny wygląd skóry.
Peeling migdałowy to jedyny peeling zawierający kwas migdałowy który ma działanie antybakteryjne i odbarwiające. Właściwości kwasu sprawiają, że jest tak chętnie stosowany w medycynie i kosmetyce. Peeling kwasem migdałowym jest szczególnie polecany dla osób, które dbają o młody i zdrowy wygląd skóry ponieważ złuszczanie skóry kwasem migdałowym działa odmładzająco i regenerująco.

d2

Wskazania do zabiegu: - skóra sucha, szara, pozbawiona blasku
- zanik napięcia i elastyczności
- rewitalizacja naskórka
- nierównomierna opalenizna
- delikatne podrażnienia skóry
- nieregularne przebarwienia powierzchniowe
Działanie zabiegu:
- wzmacnia barierę ochronną skóry
- stabilizuje wymianę komórkową
- wycisza stany zapalne
- opytmalizuje, ujednolica koloryt skóry i opalenizny
- natychmiastowo rozświetla skórę
- poprawia nawilżenie i napięcie
- wyraznie odmładza i regeneruje skórę
- rozjaśnia już istniejące i zapobiega powstaniu nowych dyschromii

Peeling mechaniczny


Peelingi mechaniczne polegają na ścieraniu samego naskórka ( mikrodermabazja ) lub naskórka wraz z górnymi warstwami skóry właściwej (dermabrazja). Przeprowadzane są za pomocą specjalnego narzędzia złuszczającego lub lasera. Głębokość peelingu zależy od siły narzędzia i czasu ścierania skóry.


* C E N N I K *